П`ятниця, 24.01.2020, 04:54
Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість ·
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 383
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 сторінка бібліотекаря

Щоб більш детально ознайомитись з роботою шкільного бібліотекаря Васильєвої Н.В., перейдіть за посиланням

Звіт про  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2019

 

        

        

 

З 1 по 31 жовтня

відбувся Всеукраїнський місячник

шкільних бібліотек під гаслом

«Шкільна бібліотека –

центр творчого розвитку дитини»

 

 Місячник присвячено видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його народження.

В нашій бібліотеці місячник розпочався книжково-ілюстративною виставкою «Учитель любові і добра».

У 4-6 класах проведено урок-подорож "В.О. Сухомлинський - Людина з великою душею і талантом вчителя". Мета заходу: продовжити знайомити читачів з життям та творчістю В. Сухомлинського, його педагогічною спадщиною.

З метою виховання доброти, чуйності, порядності, милосердя, в 2-4 класах було проведено годину спілкування «Не словами, а добрими ділами». Обговорювалися оповідання В.Сухомлинського «Красиві слова і красиве діло», «Образливе слово» та ін. Діти усвідомили головну думку творів та з захопленням розповідали про свої добрі вчинки.

Виставка-конкурс малюнків «Юні таланти» була організована для учнів 2-4 класів. Більшість малюнків відправлено на Схід, нашим захисникам. Там в окопах вони зігріватимуть їхні душі та нагадуватимуть про домівку.

Для учнів 5 класів проведено майстер-клас «Майстерня умілих рук» по виготовленню закладинок книг із фетру.

Щоб передати знання та мудрість педагогічного доробку педагога, для батьків виготовлені і розповсюджені пам’ятки «Родинне виховання дитини на основі педагогічної спадщини В.Сухомлинського». Порадами для батьків є виключно цитати В.Сухомлинського.

І як підсумок місячника, було підготовлено і переглянуто відеоролик "До Сухомлинського припавши світлих дум...",про те, що наша бібліотека дійсно є центром творчого розвитку дитини.

Отже, Місячник пройшов цікаво, весело, змістовно. Усі заходи, які були проведені у рамках Місячника, були актуальними та дали можливість проявити дітям свої нахили і здібності, сприяли розвитку їх творчих здібностей і поповненню інформаційного багажу.

     

 

 

    

 

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги

З 19 по 23 березня в школі пройшов тиждень дитячої та юнацької книги. В рамках тижня відбулось багато цікавих та корисних заходів, які популяризують дитяче читання, розвивають творчі здібності читачів, запрошують у чаруючий світ історій та пригод, розширюють світогляд.

З великим задоволенням діти брали участь в літературних вікторинах, голосних читаннях казок, іграх, театральних постановах. Було проведено масовий захід «Свято книги і читання», в якому взяли участь учні 8-А, 4-А, 4-Б та 3-А класів.

Учні 8-А класу розповіли про заснування і традиції проведення Тижня книги, про історію створення і розвитку книги. Учні 4-А класу декламували вірші на тему «Який чудовий світ книжковий», учні 3-А співали пісні.

   

Не залишили байдужими виступи талановитих маленьких акторів.  До Тижня дитячої та юнацької книги колективи 3-А та 4-Б класу підготували та показали свої театральні постановки.

3-А – «У бібліотеці» 

   

4-Б – «Казка про Королеву Книгу та магічне люстерко» 

  

За допомогою різноманітних форм та методів роботи, ми намагалися досягти основної мети – підвищення інтересу дітей до читання, формування творчих якостей читачів.  Вважаємо – нам це вдалося.

 

 

З 1 по 31 жовтня 2017 року відбувся

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Було проведено ряд заходів, які сприяли формуванню в учнів уміння розумного та раціонального користування природними ресурсами, ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, свідомого ставлення до свого здоров’я, важливості виконання фізичних вправ, заняття спортом, здатності і бажання дотримуватися здорового способу життя та популяризація літератури про здоров’я.

 З метою популяризації літератури з питань не тільки фізичного, а й духовного здоров’я, була оформлена книжкова виставка «Здоровя – мудрий гонорар».

Разом з провідним бібліотекарем відділу бібліотеки Шевченківського національного заповідника Делікатною О.В. було проведено інтерактивні уроки «Розмова один на один» в 9-А, 9-Б та 11 класах. 

      

Про тих, що пройшли випробування вогнем, проте залишилися незламними, не втратили віри у себе навіть після тяжких поранень, не скорилися інвалідній життєвій долі, та після отримання численних травм на фронті не здалися, а знайшли в собі силу дати бій конкурентам на конкурсі світового рівня "Ігри нескорених" дізналися учні з презентації «ІГРИ НЕСКОРЕНИХ. УКРАЇНА».

                                           

Відеоролік «Здоровий спосіб життя» та мультфільм «Що таке імунітет» переглянули учні 3-Б класу на уроці «Як бути здоровим». 

    

Була відкрита для всіх бажаючих «Творча лабораторія». Діти малювали малюнки, складали вірші на тему здоров'я. 

                                   

З метою популяризації здорового способу життя були підготовлені і розповсюджені:

- Рекомендаційний список літератури для дітей

- Вебліографічний список корисних посилань для вчителів, батьків та учнів

- Пам’ятка «10 порад як бути здоровим» 

 

Прохорівка. Погляд у минуле...

                                                                                                                                Стоять гори одна проти іншої –

                                                                                                                                Михайлова і Таросова….

                                                                                                                                Невисокі канівські гори,

                                                                                                                                А далеко їх видно –

                                                                                                                                За океанами, морями і континентами -

                                                                                                                                По всій землі, для всіх народів…

 

           29 вересня 2017 року відбулося методичне об’єднання шкільних бібліотекарів міста. Було підготовлено та проведено краєзнавчу подорож «Прохорівка. Погляд в минуле». Подорож дала можливість вшанувати пам'ять нашого земляка, людини енциклопедичних знань, Михайла Максимовича – першого ректора Київського університету св. Володимира, професора ботаніки, філософа, чия заслуга перед Батьківщиною - неоціненна. Бібліотекарі відвідали Михайлову гору, поринули у атмосферу ХІХ століття, пройшлися стежками, по яким ступали видатні постаті України, побачили місце розташування маєтку Максимовича, де він 30 років жив та займався науково-літературною діяльністю, його могилу, над якою височіє кам’яний пам’ятник, 600-річний дуб, котрий у величному мовчанні зберігає пам'ять про Тараса Шевченка та сосну Миколи Гоголя, яку Максимович назвав в його честь.

​ Екскурсія та розповідь про життя Максимовича на Михайловій Горі, його внесок в українське літературознавство, дали змогу ширше поглянути на його наукову спадщину.

​ Про краєзнавчу діяльність патріарха української науки та великий внесок у програму національного відродження, котру він в міру можливостей виконував до останніх днів життя, доповідала Делікатна Олена, провідний бібліотекар Шевченківського національного заповідника.

​ Сумно що у наш час під постійним доглядом залишилися лише паркові насадження на Михайловій Горі та ще пам’ятник на могилі вченого. Працівники Шевченківського національного заповідника не одноразово клопотали про приєднання території садиби до заповідника, та створення там літературної експозиції.

​ Ми пишаємося тим, що наша Черкащина славиться людьми, чиє життя, служіння своєму народові та науці, стає зразком для кожного українця.

     

 

 

26 квітня –

День чорнобильської трагедії

 

31 рік відділяє нас від Чорнобильської катастрофи, а той чорний день трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно, вiн приніс свiту багато трагедій і буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

26 квітня – День національної жалоби. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам’ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя.

З метою нагадування прийдешнім поколінням про величезну відповідальність перед людством тих, хто безпосередньо працює з мирним, як здається, атомом, про страшні наслідки Чорнобильської катастрофи для людей і природного оточення, а головне про жертовний подвиг ліквідаторів цієї екологічної катастрофи для учнів 2-3 класів були проведені бесіди «Порожня зона, край мовчання», в бібліотеці підготовлена книжкова виставка «Чорнобиль…Біль і пам'ять вічні!».

      

 

Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів

«Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» - під таким гаслом з 1 по 31 жовтня у школі був проведений  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

         Мета місячникапосилити роль шкільної бібліотеки у відродженні читання як духовної потреби дитини, сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, зробити читання привабливим для сучасної людини, показати його важливість для розвитку як окремої особистості, так і суспільства в цілому.

У ході місячника було проведено такі заходи: «Свято юного читача» (посвята учнів 2-х класів в читачі), бібліотечні уроки «Книги, які знають все» (5-6 кл.), «Як зберегти підручник» (3-4 кл.), бесіда «Словник – інструмент пізнання світу» (група продовженого дня), віртуальна виставка-огляд літератури «Герої не вмирають», підготовлено рекомендаційні списки літератури для учнів початкових класів «Часу не гаймо - книжку читаймо!», пам’ятка батькам «Виховуємо читача».

Спільно з бібліотекарями відділу бібліотеки Шевченківського національного заповідника було проведено літературно-краєзнавчу подорож «Канівщина козацька» (7 кл.)

Учні з задоволенням брали участь у всіх заходах, тому хочеться вірити, що активна участь у Всеукраїнському місячнику сприятиме відродженню читання, діти стануть ще активнішими читачами шкільної бібліотеки.

     

     

 З роботою бібіліотекаря школи Васільєвої Н.В. ви можете ознайомитись відвідавши її сайт

Поет, художник, Божий Дар -
Відомий світові Кобзар

Тарас Шевченко - відомий у світі, в першу чергу, як митець слова. Однак це аж ніяк не забирає його слави, як художника. Природа щедро наділила кріпацького сина і поетичним даром  й талантом художника, які ніколи не зраджували йому, навіть у години страждань і тяжкої неволі.

З метою вшанування річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, вивчення літературної спадщини Великого Кобзаря та популяризація його творів серед учнів, 3.03.2016 р. відбувся конкурс читців творів Т.Г.Шевченка та конкурс ілюстрацій до творів Т.Г.Шевченка серед учнів 1-4 класів.

Учні продемонстрували свої декламаторські здібності, вразили своїми художніми талантами. 

     

    

   

    

 

Багато чудових моментів нашого життя існують не лише в нашій пам’яті, а й закарбовані на фотографіях.
Та набагато приємніше дивитися на фото у цікавій, оригінальній рамці, та ще якщо ця рамка – подарунок, 
створений власноруч.
Творцями оригінальних подаруночків до 8 Березня стали учні 4-А та 4-Б класів під час майстер-класу, 
проведеного працівниками Шевченківського національного заповідника Делікатною О.В., Сліпченко Л.П.
 та шкільним бібліотекарем Васільєвою Н.В.
 Всі фото в альбомі "Майстер-клас по виготовленню рамки для фото"

    

    

    

 

 У тісній співпраці з відділом бібліотеки Шевченківського національного заповідника у рамкахТижня дитячої та юнацької книги 23 лютого 2016 року у школі відбувся вечір-спогад "Мрії зламане крило" до 145 -річчя до дня народження Лесі Українки.
Учасниками свята були учні 6-Б класу, а допомагали їм у цьому вчитель української мови та літератури Савченко О.О., бібліотекар школи Васільєва Н.В., працівники відділу бібліотеки Шевченківського національного заповідника зав.відділу Шрамко Л.Г. та провідний бібліотекар Делікатна О.В., студентки коледжу культури Конон Д. та Салюк Я.

Зачарувала своїм співом учениця 11 класу Майстренко Д. (керівник Третьяков В.В.), яка виконала пісню "Не тополю високую".

Присутні мали можливість переглянути відеоролик та презентацію про життя поетеси, ознайомитись з її творчістю.
Тісна співпраця з відділом бібліотеки Шевченківського національного заповідника буде продовжуватися і надалі.

     

      

      

 

28 листопада День скорботи:

 Україна вшановує  пам'ять жертв

 Голодомору і політичних репресій

 

26 листопада 1998 року Указом Президента України встановлено День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій, який відзначається щорічно в четверту суботу листопада.З того часу бібліотека постійно бере активну участь  в роботі щодо висвітлення подій 30-х років XX століття, які призвели до однієї з найбільших трагедій в Україні.

З метою поглиблення знань учнів про Голодомор 1932 – 1933 рр., його причини та наслідки; формування та розвиток історичної пам’яті поколінь, національної самосвідомості; виховання в учнів загальнолюдських цінностей,  формування громадянина – патріота України, в нашій бібліотеці презентовано книжкову виставку  «ГОЛГОФА ГОЛОДНОЇ СМЕРТІ»

 

 

11 листопада 2015 року  провідний бібліотекар відділу бібліотеки Шевченківського національного заповіднику Делікатна О. В. та завідуюча бібліотеки Васільєва Н.В. провели майстер-клас по виготовленню об'ємної поробки із  старих журналів – «Їжачок у лісі» для учнів 4 хласів (класоводи Ільєвська З.І., Чуприна О.С.)

 Детальніше

 

3 лютого 2015 року у Канівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г.Шевченка пройшло методоб’єднання шкільних бібліотекарів. Бібліотекарем Васільєвою Н.В.,  учителем української мови та літератури Прудченко І.В.та учнями 11-А класу було проведено захід

                                                         «Слово – вчинок, а життя як слово...»

                                                         ( життя та творчість Ліни Костенко),

метою якого було поглибити знання учнів про творчість Ліни Костенко,  ознайомити з творами авторки, покладеними на музику, через художнє слово розкрити багатство душі поетеси.

   

   

скачати сценарій
презентація до сценарію

 

В рамках місячника шкільних бібліотек

під гаслом «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти»

відбулися такі заходи:

* святкова лінійка «Ми прагнемо словом святити душі» 2-11 класи; 

   

* конкурс на краще гасло та логотип для учнів 8-9 класів.

 Переможцями стали  учні 9-А класу Порожній Владислав та Порожній Ігор;

  

* вечір-зустріч з поетами Канівщини Носенко В. та Задорожньою Л.

   для учнів 7-8 класів;

* екскурсія до Музею «Літературна Канівщина» учнів 5 класів ;

* казкова вікторина «Чарівний світ казковий» для учнів 2 класів;

* День відкритих дверей «Екскурсія до бібліотеки» учнів 2 класів;

* бесіда «Збережемо підручники», 2-4 класи

                                 

Книжкові виставки

  • «Хліб наш насущний»;

                       

  • Виставка-календар «День за днем»;
  • Виставка нових надходжень «Вічно жива класика»
адміністратор © 2020
Погода у Каневі
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту